Daniel

Autor Monika Kulik | 23.09.2019 10:45

Daniel to bardzo stare hebrajskie imię męskie znane już z Biblii, które było noszone przez biblijnego proroka, znanego oczywiście z Księgi Daniela. Na świecie imię Daniel również popularne jest wśród kobiet.

 

Kiedy Daniel obchodzi imieniny?

 

Daniel swoje imieniny obchodzi: 3 stycznia, 23 stycznia, 16 lutego, 10 kwietnia, 10 lipca, 15 lipca, 21 lipca, 10 października, 13 października, 10 grudnia.

 

Zdrobnienia imienia Daniel

 

Ludzie zdrobniają imię Daniel w zależności od kraju, tradycji i kontekstu. Najpopularniejsze zdrobnienia w Polsce to: Dedi, Dany, Danielek, Daniels, Dan, Danek, Danio, Daneczek, Dani;

 

Jakie jest znaczenie imienia Daniel?

 

Imię Daniel według Biblii oznacza: "Sędzią moim jest Bóg".

 

Ciekawostki o imieniu Daniel

 

Daniel to również nazwa ssaka z gatunku jeleniowatych. Imię Daniel nosi jeden z najpopularniejszych patostreamerów z Torunia, a mianowicie DanielMagical.

W sztuce bardzo popularny jest obraz Petera Paula Rubensa z siedemnastego wieku "Daniel w jaskini lwów" z motywem oczywiście zaciągniętym z Księgi Daniela, gdzie Daniel modli się do Boga o ocalenie.

Imię Daniel spopularyzowane na całym świecie jest również przez alkohol produkowany z stanach w stanie Tennessee. Mowa oczywiście o Jack Daniel's, którego autorem był Jasper Newton Daniel. Kto nie zna tej czarnej etykiety na kwadratowej butelce whisky? Jack Daniel's Old No. 7 myślimy, że przyczynił się do popularyzacji imienia Daniel.

Daniel po ukraińsku to: Данило(Danilo).

 

Piosenka hiphopowa z motywem imienia Daniel to: Daniel jak Magnes. Z Discopolo związany jest Daniel Martyniuk, syn Zenona Martyniuka. Popularny polski Youtuber o tym imieniu to Daniel Majewski.